wyszukiwanie zaawansowane
» Osuszanie budynków po zalaniu Poznań
Kontakt

 • Szilo Fachowe Osuszanie Budynków
  Poznań 60-012
  Ul. Sąsiedzka 30

  tel. 504930916
  Zapytania techniczne : biuro@szilo.pl

  NIP: 7792109086
 • E-mail:biuro@szilo.pl
 • Telefon504930916
 • Godziny działania sklepucodziennie 8.00 - 16.00
  w soboty 10.00 - 14.00

Osuszanie budynków po zalaniu Poznań

OSUSZANIE BUDYNKÓW PO ZALANIU POZNAŃ

Wystarczą zbyt intensywne opady deszczu, nie drożność rynien czy pojawienie się drobnych nieszczelności w hydroizolacji dachowej, aby doszło do zalania budynku. W mieszkaniach często pojawiają się także problemy z zalaniem łazienki przez sąsiada z góry oraz awarie i pęknięcia starych rur. Dotknął Cię jeden z tych przypadków i chcesz błyskawicznie ususzyć lokal bądź cały budynek?

Firma Szilo oferuje profesjonalne osuszanie po zalaniu w Poznaniu i okolicach (teren całej Wielkopolski). Stosujemy niezawodny i wydajny sprzęt niemieckiej marki TROTEC, którego łączna powierzchnia osuszania sięga 900 m2. 

Zapewniamy kompleksową pomoc:

 • skutecznie osuszamy pomieszczenia i całe konstrukcje po zalaniach bądź powodziach,
 • dokonujemy pomiarów wilgotności,
 • sporządzamy protokoły z zalania i wykonujemy zdjęcia dla Towarzystw Ubezpieczeniowych, które zwracają koszty usunięcia szkody.

Zespół firmy Szilo dokonuje profesjonalnego osuszania:

 • ścian i tynków,
 • murów i elewacji,
 • posadzek, izolacji pod posadzkami,
 • termoizolacji dachów płaskich i tarasów,
 • innych powierzchni mokrych w mieszkaniach.

Klientom, którzy zlecają osuszanie budynków lub osuszanie mieszkań w Poznaniu, zapewniamy pomoc w najbardziej wydajnej metody, idealnie dopasowanej do rodzaju powstałych szkód. Na bieżąco wykorzystujemy również urządzenia do pomiaru wilgoci i porównujemy pozyskane wyniki z dopuszczalnymi normami (Norma PN-82/B-02020).

Dlaczego należy zadbać o szybkie osuszanie budynku po zalaniu?

Po zalaniu lub powodzi należy, jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki. Niestety otwieranie okien i powolne, naturalne suszenie zalanych ścian, posadzek lub innych elementów budynku nie sprawdzi się w polskich warunkach klimatycznych. Niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że taki proces mógłby trwać nawet do kilku miesięcy, a jego efektem byłyby zniszczenia konstrukcji oraz mikroklimat nieprzyjazny dla mieszkańców (poziom wilgotności optymalny dla zdrowia człowieka wynosi od 45 do 55% RH).

Długie utrzymywanie się wilgoci w pomieszczeniu mieszkalnym lub firmowym skutkuje:

 • gorszymi parametrami powietrza (bezpośrednio wpływają one na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu),
 • rozwojem pleśni, grzybów i drobnoustrojów,
 • specyficznym zapachem stęchlizny,
 • niższymi parametrami izolacji murów (efektem są wyższe rachunki za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym),
 • odpadaniem tynku i powłoki malarskiej od podłoża,
 • odkształceniami podłóg drewnianych,
 • powolnym niszczeniem elementów konstrukcyjnych budynku,
 • spadkiem trwałości murów,
 • powstawaniem wilgoci wtórnej (dochodzi do zjawiska kondensacji pary wodnej).

Profesjonalne osuszanie w Poznaniu, które oferujemy, pozwala, w jak najkrótszym czasie, przywrócić stan pierwotny budynku lub mieszkania. Dzięki temu pomieszczenia uzyskują dawny mikroklimat, a właściciel może szybciej przystąpić do remontu zalanych ścian i podłóg.

Osuszanie ścian w budynkach

Dysponujemy wysokiej klasy osuszaczami kondensacyjnymi i absorpcyjnymi TROTEC, które wydajnie osuszają powietrze absorbujące wilgoć z zalanych ścian oraz murów. Wilgoć trafia do zbiornika urządzenia lub jest wydalana na zewnątrz (pionami wentylacyjnymi), dlatego zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny.

Parametry urządzeń dobieramy indywidualnie – na podstawie wstępnych pomiarów wilgoci, grubości i rodzaju ścian, kubatury zalanego pomieszczenia oraz rozkładu pomieszczeń w budynku. Aby osuszanie było maksymalnie skuteczne, pod uwagę bierzemy również temperaturę powietrza.

Higrostat, wbudowany w stosowane osuszacze, pozwala na bieżąco kontrolować proces i jego postęp, aby nie doszło do obniżenia wilgotności powietrza ponad przyjęte normy (przy 10-20% RH powietrze wysusza skórę i podrażnia błonę śluzową, dlatego taki mikroklimat nie może panować we wnętrzach mieszkalnych).

Osuszanie posadzek w budynkach

Jedną ze specjalności firmy Szilo jest osuszanie posadzki w Poznaniu i okolicach. Do kumulacji wody pod posadzką najczęściej dochodzi w efekcie awarii rur instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz łazienkowych przyłączy. Woda może wchłonąć wtedy w styropian, który został ułożony jako warstwa izolacyjna (pod betonową szlichtą). Wilgoć z tego miejsca nie odparuje samoistnie. Wnika ona w ściany na wysokości podłogi i podciąga w górę. Co istotne, proces ten jest bardzo powolny, dlatego widoczne objawy awarii mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach.

Efektem zalania posadzki zwykle jest:

 • łuszczenie się farby na dole ściany,
 • odpadanie tynku,
 • uszkodzenie listew przypodłogowych,
 • wybrzuszanie się parkietu,
 • rozwój grzybów i pleśni (widoczny w postaci czarnych lub brunatnych plamek na dole ściany).

Profesjonalne osuszenie strefy pod posadzką jest konieczne, aby uniknąć dalszych zniszczeń, rozwoju pleśni oraz obniżenia parametrów termoizolacji budynku.

Firma Szilo dokonuje osuszania zalanej posadzki suchym powietrzem, które powoli pochłania wilgoć. W pracy wykorzystujemy wydajny osuszacz oraz pompę wysokociśnieniową. W posadzce wykonujemy kilka otworów, które pozwalają wtłoczyć pod nią suche powietrze. Zawsze skanujemy podłogę, aby ustalić rozkład przewodów instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej (ogrzewanie podłogowe) i elektrycznej. Bezinwazyjna aparatura pomiarowa automatycznie kontroluje postęp prac.

Osuszanie termoizolacji dachów płaskich i tarasów

Uszkodzona hydroizolacja płaskiego dachu lub tarasu powoduje zamoknięcie termoizolacji. Do zalań dochodzi również w trakcie wymiany dachu (gdy podczas wykonywania nowego pokrycia, pada deszcz) lub wskutek niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych. Śnieg, grad i promienie UV często powodują pęcznienie materiałów budowlanych i drobne pęknięcia, przez które woda przenika w szczeliny dachu.

Wilgoć z termoizolacji nie ma, jak odparować, co powoduje zamoknięcie zastosowanego styropianu lub wełny mineralnej. W ten sposób termoizolacja przestaje spełniać swoją rolę, a rachunki za ogrzewanie budynku rosną. Na sufitach i ścianach mogą pojawić się zacieki, a następnie w pomieszczeniach rozwija się grzyb.

Oferujemy profesjonalne osuszanie metodą nieinwazyjną (bez wymiany termoizolacji). W warstwy dachu wprowadzamy bardzo suche powietrze, które powoli pochłania wilgoć – aż do całkowitego osuszenia. Osuszacze, pompy ciśnieniowe i podciśnieniowe oraz separatory pozwalają skutecznie zlikwidować problem wilgoci w budynku.

Przykładowe realizacjeOsuszanie budynku w Poznaniu po zalaniu. Prace podzielone były na 3 etapy suszenia - ze względu na dostępność zasilania elektrycznego - z przeciążenia bezpieczniki nie 
wytrzymywały. Przeprowadzaliśmy też osuszanie korytarzy do instalacji basenowej i jacuzzi oraz wypompowywanie wody z basenu. Sprzęt użyty to osuszacze powietrza o mocach 150 , 70 oraz 50 litrów na dobę oraz wentylatory osiowe (w celu wymieszania powietrza oraz przyspieszenia procesu suszenia). Użycie wentylatorów skraca czas osuszania o 30 %.

alt
alt
alt
alt

Masz problem z zalanym budynkiem lub mieszkaniem? Zapraszamy do kontaktu – doradzimy najkorzystniejsze rozwiązanie.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl