wyszukiwanie zaawansowane
» Blog
Kontakt

 • Szilo Fachowe Osuszanie
  Poznań 60-012
  Ul. Sąsiedzka 30

  tel. 504930916
  Zapytania techniczne : biuro@szilo.pl

  NIP: 7792109086
 • E-mail:biuro@szilo.pl
 • Telefon504930916
 • Godziny działania sklepucodziennie 8.00 - 16.00
  w soboty 10.00 - 14.00

Blog

Profesjonalne osuszanie tynków pozwoli na szybsze zamieszkanie w nowym domu lub mieszkaniu

 
Święta niebawem, już chcemy się wprowadzić do nowego domu lub mieszkania, a ekipy budowalne nie mogą podjąć prac wykończeniowych, bo tynki cały czas mokre. Co robić, gdy nie możemy dłużej czekać, a domowe metody wietrzenia i ogrzewania niewiele dają?
Jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie wynajem osuszaczy powietrza. Warto, aby osuszaniem tynków zajęła się profesjonalna firma.
Specjaliści od osuszania budynków:
 • zmierzą poziom wilgotności ścian i posadzek,
 • zaproponują liczbę i moc osuszaczy powietrza dobranych do kubatury pomieszczeń,
 • wspomogą osuszanie poprzez zastosowanie wentylatorów, turbowentylatorów czy nagrzewnic,
 • sprawdzą postęp osuszania.

Dlaczego prawidłowe osuszenie tynków jest takie ważne?

Podczas prac budowlanych wykorzystywane są znaczne ilości wody. Usunięcie tej nagromadzonej wilgoci w murach i tynkach nie jest jednak takie proste. Samo wietrzenie czy ogrzewanie pomieszczeń w temperaturze powyżej 20°C to działania, które mogą przynieść jeszcze efekt na przestrzeni dłuższego czasu, jednak w okresie jesienno-zimowy nie sprawdzają się już wcale. Samo ogrzewanie generuje bardzo wysokie koszty, a na suszonych zbyt szybko ścianach pojawią się pęknięcia.  Z kolei pozostawienie mokrych tynków znacznie opóźni proces podjęcia prac wykończeniowych takich jak: malowanie, układanie płytek czy paneli. Wykluczone też jest prowadzenie jakichkolwiek prac na nieosuszonych tynkach czy posadzkach. Płytki prędzej czy później odpadną, na ścianach pojawią się nieestetyczne pęcherze, szkodliwe grzyby i pleśnie.

Jak działa osuszacz powietrza

Osuszacz kondensacyjny działa na zasadzie wykraplania się pary wodnej z powietrza. Pod wpływem schłodzenia powietrza do określonej temperatury dochodzi do wykraplania. Schemat działania osuszacza przedstawia poniższa grafika.

alt

Powietrze wydmuchiwane ma temperaturę około 5 - 8°C wyższą niż powietrze zasysane. Osuszacze powietrza działają w trybie ciągłym, dzięki czemu stopniowo doprowadzają do prawidłowej wilgotności w suszonym pomieszczeniu.
 
Pracę osuszacza powietrza można zobaczyć na przykładzie osuszania budynku Poznań.
 
 
Podsumowując - wykorzystanie osuszaczy powietrza jest konieczne, kiedy chcemy zamieszkać w domu czy mieszkaniu wolnym od nadmiaru wody oraz pleśni i grzybów. Osuszenie pomieszczeń to dobry sposób na oszczędzanie zdrowia, czasu i pieniędzy.


 
 
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl